Manuál

Vytvoření nápojového / jídelního lístku

Počet vašich lístků není omezen, budete-li jich mít 1, 5 či 20, záleží jen a jen na vás.

Vytvořit nový lístek můžete hned několika způsoby. Kliknutím na odpovídající velké tlačítko ve středové ploše úvodní stránky, kliknutím na záložku v hlavním menu či z přehledu vaše lístky. Ať zvolíte jakýkoliv způsob, vždy se dostanete do prvního kroku průvodce vytvořením nápojového / jídelního lístku.

V prvním kroku si zvolíte provozovnu, pro kterou chcete lístek vytvořit, lístek pojmenujete, vyberete si velikost lístku a vzhled podkladu, ve druhém kroku máte možnost vložit logo provozovny, vyplníte její provozní dobu, případně opravíte adresu a odpovědnou osobu, vložíte adresu webových stránek a zadáte platnost lístku. Název provozovny, otevírací doba a adresa jsou povinné položky a teprve v samotné editaci lístku si můžete zvolit, které z nich na lístku nechcete zobrazit.

Pro urychlení a usnadnění práce při vkládání sortimentu si v kroku 3 zvolíte objem sklenic, do kterých naléváte panáky. Na výběr máte z objemu 0,04 l a 0,05 l u velkého panáku a tlačítkem + objem přidáte malého panáka o objemu 0,02 l. Tento objem budete mít v lístku předvyplněn u každé položky a nemusíte jej už sami vyplňovat. Používáte-li jiný objem u každé položky, máte samozřejmě možnost jej následně u jednotlivých položek přepsat, ale i hromadně u všech změnit ve Vzhled a formátování.

Stejnou funkci zde má i volba sortimentu nealkoholických nápojů. Jednoduše vyberete dodavatele, u produktů Coca-Cola i objem lahviček, zadáte cenu a v nápojovém lístku budete mít již vyplněny všechny nealkoholické nápoje od daného dodavatele i se správnými objemy a samozřejmě možností úpravy jejich názvu, objemu, ceny, přesunutím, smazáním či vložením dalších.

TIP! Prodáváte-li nealko od více dodavatelů či rozlévané (točené), doporučujeme si vybrat dodavatele, jehož sortiment převažuje a následně doplníte chybějící položky či jen upravíte objemy namísto vypisování každé položky.

V kroku čtyři se můžete podívat na náhled lístku s již vámi vyplněnými údaji a předvyplněným sortimentem, který následně můžete upravovat. Teprve po stisknutí tlačítka Uložit a přejít k editaci se lístek uloží pod vámi zvoleným pracovním názvem a přejdete ke vkládání sortimentu.

Pozn.: Zobrazí-li se vám po stisknutí tlačítka náhled hláška: „Gratulujeme Vám! Máte opravu rozsáhlý sortiment a na to jsou i napojaky.cz krátké.“ Uložte lístek a přejděte k editaci, zde vyplňte vámi prodávaný sortiment, lístek uložte a zkuste zobrazit náhled znovu. Zobrazuje-li se vám stále tato hláška, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře v sekci Podpora a náhled vám vytvoříme my.

Seznam všech vašich lístků naleznete pod tlačítkem Vaše lístky v hlavním menu.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
 Pracuji...